Planowanie produkcji w małej firmie – jaki program wybrać?

planowanie-produkcji-stolarnia

Prowadzenie niewielkiej firmy produkcyjnej potrafi stać się prawdziwym wyzwaniem. Jedno z trudniejszych zadań to oczywiście planowanie produkcji, z czym z pewnością zgodzi się każdy właściciel tego typu przedsiębiorstwa. Jest to problem tak powszechny, że powstało wiele programów, których zadaniem jest ułatwienie całego procesu. Jaki jest jednak najlepszy i najbardziej uniwersalny?

Planowanie produkcji – podstawy sukcesu

Z pewnością należy poszukać takiego oprogramowania, jakie zostało specjalnie stworzone do zarządzania produkcją w małej firmie. Duże przedsiębiorstwa mają bowiem zupełnie różne harmonogramy oraz potrzeby, gdyż charakteryzuje je większa liczba pracowników oraz nieco inne cele, wynikające z odmiennej skali całego przedsięwzięcia. Warto zainteresować się programem, który można wypróbować za darmo dzięki stronie internetowej GetProdio.com. Został stworzony w Polsce, a więc najlepiej odpowie na potrzeby polskich firm, w przeciwieństwie do zagranicznych systemów. Umożliwia między innymi dokładne planowanie produkcji oraz przeprowadzanie niezbędnych analiz, bardzo przydatnych w trakcie przyszłej pracy. Przeczytaj więcej o planowaniu produkcji: https://getprodio.com/pl/planowanie-produkcji/

Jakie konkretnie są zalety systemu Prodio?

Ten program pozwala przede wszystkim zaoszczędzić sporo pieniędzy, które można dzięki temu przeznaczyć na inwestowanie w firmę. Dzieje się tak, ponieważ jego używanie:

  • znacznie zmniejsza ilość pomyłek oraz strat na hali produkcyjnej,
  • usprawnia pracę całego zespołu,
  • umożliwia zwiększenie kontroli nad pracownikami,
  • redukuje błędy do minimum lub całkowicie,
  • pozwala zatrudniać mniej fachowców od logistyki.

Tego typu systemy potrafią zastąpić osobę, jaka w przypadku ich braku musiałaby być odpowiedzialna za planowanie produkcji. Oczywiste jest, że program nie popełnia tyle pomyłek co człowiek, a odpowiednio obsługiwany nie powinien w ogóle do nich dopuszczać. Ponadto można go wypróbować przez 14 dni za darmo, co sprawia, że powstaje możliwość przekonania się osobiście, czy usprawni on funkcjonowanie firmy. Jest przy tym prosty w obsłudze, więc nie będzie trzeba przechodzić skomplikowanego i czasochłonnego szkolenia, aby go opanować.

Czy planowanie produkcji to coś, na czym da się zaoszczędzić?

Zdecydowanie tak. System Prodio nie jest całkowicie darmowy, poza okresem próbnym, aczkolwiek wykupienie go kosztuje znacznie mniej niż zatrudnienie dodatkowej osoby do tego, aby planowanie produkcji stało się jej głównym zadaniem. Ponadto przy zakupie pakietu na rok z góry można liczyć na atrakcyjną zniżkę. Istnieją trzy warianty oprogramowania:

  • podstawowy – dla firm zatrudniających do 10 pracowników,
  • optymalny – dla przedsiębiorstw zrzeszających do 20 pracowników,
  • premium – dla zakładów posiadających do 40 pracowników.

Dzięki takiemu rozgraniczeniu można mieć pewność, że program jest idealnie dopasowany do ilości zatrudnianych osób. Nie ma żadnych opłat za uruchomienie go, a sam proces jest bardzo szybki i prosty, więc nie trzeba angażować do tego informatyka. Aktualizacje i pojawiające się wraz z nimi nowe funkcje także są bezpłatne, tak samo jak łatwo dostępna pomoc techniczna. W nieskomplikowany sposób da się pobrać zapisane w oprogramowaniu dane do arkusza kalkulacyjnego, jeżeli istnieje taka potrzeba. Ponadto w sytuacji, gdy nie chce się już dłużej korzystać z systemu Prodio, wystarczy nie przedłużać abonamentu – nie ma za to żadnych kar pieniężnych. Nie trzeba także drogiego sprzętu, aby wszystko pracowało poprawnie, bo program świetnie działa na tabletach oraz laptopach, nawet na tych starszych, kilkuletnich modelach.